INSPIRACJE

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Gdy nadejdzie upragnione ciepłe lato, upalne noce sprawiają, że chcesz wrzucić wszystkie kołdry, a może nawet spróbować złapać dobry sen w hamaku na werandzie. Gdy masz sypialnię bez klimatyzacji, możesz zapewnić sobie komfortowy sen w dobrze dobranej pościeli. Wszystko zależy od tkaniny i dodatkowych warstw – które pozwolą na dobrą cyrkulację powietrza bez pocenia się, nawet gdy o północy temperatura nie spada poniżej 25 stopni. Tkaniny pościelowe naturalne vs syntetyczne
Pościel z tkanin naturalnych odprowadza wilgoć i swobodnie oddycha, pot nie przylega do ciebie, a powietrze krąży po twojej skórze, pomagając ci pozostać suchym i miło śnić. Włókna syntetyczne – poliestry – zatrzymują powietrze i wilgoć; poczujesz się, jakbyś spał w plastikowej torbie w upalną noc dlatego ewentualną alternatywą będzie połączenie bawełny i poliestru, jednak da ci to tylko 50% komfortu.

Splot lniany

Wiosna i latem częściej skłaniamy się w kierunku natury więc zwróć też uwagę na splot tkaniny pod jaką sypiasz. Pościel lniana jest splotem luźnym, który mięknie wraz ze zużyciem, jednocześnie jest trwały jak kamień, ale zagniecenia zawsze przypominają że to… len. Przy tym rodzaju pościeli trzeba pokochać ten efekt „zużycia” lub polubić prasowanie. Czysty len nie przyciąga kurzu, więc sprawdzi się w domach osób cierpiących na alergie.

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Pościel bawełniana

Bawełna to zwycięzca wszechstronny który sprawdzi się o każdej porze roku. Przy letnich temperaturach bardziej sprawdzi się cienka pościel bawełniana. Idealnym rozwiązaniem na lato jest bawełna perkalowa. Perkal to tkanina o jakości pośredniej pomiędzy bawełną i satyną – jest gładsza od bawełny, ale nie tak gładka jak satyna. Nie błyszczy, ale wygląda o wiele bardziej elegancko niż bawełna. Pościel z perkalu to idealny wybór na lato.

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Jaką pościel wybrać na posłanie łóżka latem?

Satyna: czyli splot tkaniny, który sprawia, że pościel jest jedwabista, delikatna i giętka. Satyna jest z jednej strony błyszcząca, z drugiej matowa. Błyszcząca powierzchnia sprawia, że tkanina wygląda bardzo luksusowo. Zwykle satynową pościel wykonuje się z bawełny. Oprócz satyny bawełnianej spotyka się także bardzo wytworną satynę zrobioną z jedwabiu. Należy jednak uważać na sztuczny jedwab – nie tylko nie oddycha i nie odprowadza wilgoci, ale w dodatku jest łatwopalny.

Temperatury w lecie zmieniają się od gorących do chłodniejszych gdy nadchodzi zimny front. Aby zapewnić sobie wakacyjny luz, będziesz potrzebować warstw w postaci np. dodatkowego koca aby przy niższych temperaturach stworzyć doskonały komfort i samego, cienkiego prześcieradła gdy nadejdą upały.

• Użyj bawełnianego koca o luźnym splocie, ponieważ jest on wtedy bardziej przyjazny jak w przypadku prześcieradeł.

• Wybierz koce z organicznej bawełny lub jedwabiu, aby zapewnić dodatkową warstwę do zatrzymywania powietrza i wykorzystać ciepło ciała bez ryzyka przegrzania.

• Stosuj cięższe warstwy w chłodne noce. Jeśli masz gości i przygotowujesz dodatkowe łóżko, użyj narzuty dekoracyjnej jako koca ratunkowego, pamiętaj, że kołdra ma wypełnienie i będzie cieplejsza, podczas gdy koc lub narzuta prawdopodobnie będzie chłodniejsza.

produkty dostępne tu:https://dotsplanet.pl/?s=len&post_type=product&x=0&y=0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *